MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bursa Üretime Destek için müşteri memnuniyeti; bizi biz yapan değerler içindeki yegâne unsurların başında gelir. Ayrıca, şirketlerin pozitif marka imajının da en önemli bileşenlerinden biridir.Biz; her zaman mevcut müşterilerimizin memnuniyetini korumanın, yeni bir müşteri bulmaktan daha önemli olduğunun bilincindeyiz

Prensiplerimize ve yenilikçi yapımıza da istinaden, en iyi " Şikayet belirleme yöntemlerini " müşteri portföyümüze 
yayma amacındayız. Bu amaçla da izlediğimiz yöntemler;

Geriye Doğru Çalışmak: Verilerin ilk kararlarda ne kadar yardımcı olacağını belirleyip, daha sonra da bu verileri doğru şekilde cevap verecek sorular oluştururuz.

Spesifik Olmak: Size yardımcı olabiliriz sözcüğünü kullanmamaya çalışarak, organizasyon ve müşteri memnuniyetinin hangi boyutlarda olduğunu belirleriz.

Tamamlayıcı Olmak: Söz konusu sorunları birden fazla ve ayrı ayrı göz önüne alıp, ayrı ayrı ölçeriz. En sonunda da verileri toplayıp, bir bütün olarak irdeleriz

Ayrıca, müşteri memnuniyet anketleri de üzerinde durulması gereken hususlardan biridir. Müşteri-Hizmet sağlayıcı ilişkisindeki pozitif değerlendirme de sorunları belirledikten sonra; etkin biçimde ve titizlikle sorunun üzerine gideriz.
Bunun içinde şu iki uygulamayı göz önüne alırız;

Gerçek zamanlı olarak yanıt verir: Potansiyel problemlerle ilgili uygun yöneticileri uyarmak için otomatik bildirimler kullanırız. Gerçek zamanlı uyguladığımız uyarı ve tetkikler yükselen sorunu önlemekte yardımcı olacağının kanaatindeyiz.

Kişisel olarak cevap verir: Kişiselleştirilmiş bir takip sağlamak amacıyla, müşteri işlem ve bilgi geçmişine sağlam bir veri tabanına koyarız. Çünkü müşterilere sorunu açıklamanın ve çözmenin süregelen ve yineleyen bir işlem olduğunu düşünürüz.

Son söz olarak, müşteri memnuniyeti gerek sorun belirleme olsun, gerek sorunlara çözüm bulmak olsun; her firma için önemlidir. Fakat Bursa Üretime Destek için; "önce prensipler" demenin iş hayatına izdüşümüdür.